mpcreation.pl

Blog tematyczny o biznesie, finansach i ekonomii.

Biznes

Facility management i jego korzyści dla biznesu

Facility management i jego korzyści dla biznesu

Prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa zależy od wielu czynników – w tym od sposobu zarządzania obiektem, w którym mieści się firma. W tym aspekcie warto poznać definicję “facility management” oraz korzyści wynikające ze zintegrowanej obsługi nieruchomości.

Facility management – usługa dla dużych i małych firm

Pod pojęciem facility management kryje się nic innego jak zintegrowana obsługa nieruchomości. To bardzo kompleksowa usługa, wybierana zarówno przez małe firmy, jak i wielkie korporacje, mieszczące się w wynajmowanych biurowcach.

Na pierwszy rzut oka terminy “facility management” czy “property management” wydają się nieco skomplikowane i kojarzą się głównie z zagranicznymi spółkami czy korporacjami. Wszystko to sprowadza się jednak do bardzo prostej rzeczy – spójnego i wszechstronnego zarządzania obiektem. Jeszcze bardziej rozjaśnią to konkretne przykłady, które wchodzą w skład usługi facility management, a zaliczyć do nich można:

  • bieżącą konserwację systemów wentylacji, hydrauliki i instalacji elektrycznej;

  • utrzymanie i naprawy wyposażenia;

  • nadzór nad systemami bezpieczeństwa i monitoringu;

  • utrzymanie czystości na obiekcie;

  • badania kontrolne i zachowanie gotowości do działania sprzętu PPOŻ.

W skład kompleksowej obsługi nieruchomości wchodzi o wiele więcej usług na rzecz sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania przedsiębiorstwa w budynku. Takie podejście to spore ułatwienie dla przedsiębiorców i korporacji z uwagi na wysoką elastyczność działania, minimum formalności i pełne przygotowanie oraz utrzymanie stanu budynku do obowiązujących przepisów.

Osobną kwestią pozostaje fakt, że usługę facility management można, a nawet należy dostosować do specyfiki działania i branży konkretnego biznesu. Inne zapotrzebowanie na usługi będzie miała korporacja wynajmująca biurowiec o sporej powierzchni, a inne przedsiębiorstwo produkcyjne działające w oparciu o kilka wolnostojących budynków przetwórczych czy hal magazynowych.

Zintegrowana obsługa nieruchomości – korzyści dla firm

Facility management, czyli zintegrowana obsługa nieruchomości, to dość powszechna i chętnie wybierana przez firmy usługa, która pozwala na sprawną i wszechstronną opiekę nad budynkiem. Korzyści przemawiające za takim rozwiązaniem jest całkiem sporo:

  • uproszczenie formalności – umowa zawarta wyłącznie z jednym podmiotem, co ułatwia zarządzanie i komunikację;

  • profesjonalna konserwacja i utrzymanie budynku – wszystkim zajmują się specjaliści z odpowiednimi uprawnieniami i wiedzą;

  • szybkie reagowanie – w przypadku nagłej awarii, firma może uzyskać wsparcie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu;

  • zgodność z przepisami – wszystkie działania realizowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami – w tym PPOŻ i BHP.

Do listy korzyści dochodzi wygoda. Wystarczy jeden telefon do firmy świadczącej usługi zintegrowanej obsługi nieruchomości, aby uzyskać konkretne wsparcie. Nie ma potrzeby szukania specjalistów na rynku i dogadywania wolnych terminów. Nie ma też ryzyka, że usługa zostanie wykonana nieprawidłowo lub niezgodnie z przepisami czy normami.

Udostępnij